Hočejo, da dam kapo na glavo!
Ker zunaj prebiva nek »MRAZ«!
Hočejo, da hitim »kot za stavo«,
ker vse preganja nek »ČAS«!
Hočejo, da pospravljam igrače,
da izgine »NERED«!
Hočejo »MIIIR« z dolgočasno tišino –
pust in pospravljen svet.
A jaz se požvižgam na čudne može!
Saj sem pogumen otrok!
Jih cukam za brade in dolge lase;
MOJ SVET je odprt in širok!
Ker zunaj prebiva nek »MRAZ«!
Hočejo, da hitim »kot za stavo«,
ker vse preganja nek »ČAS«!
Hočejo, da pospravljam igrače,
da izgine »NERED«!
Hočejo »MIIIR« z dolgočasno tišino –
pust in pospravljen svet.
A jaz se požvižgam na čudne može!
Saj sem pogumen otrok!
Jih cukam za brade in dolge lase;
MOJ SVET je odprt in širok!
(Barbara Gregorič Gorenc/Čudni možje)

Vročino lahko malce omilimo z zimsko pesmico
in pogledom na snežake, se strinjaš?!
Snežaki pa so hkrati junijska tema na blogu
zaželela si jih je Fabiola :)
S snežaki korenjaki ti želimo en krasen teden,
Majda
.png)
Lušna pesmica in voščilnica.
OdgovoriIzbriši